Loading...

10 найцікавіших місць у Берліні

Travel blog article

Берлін, з його 800-річною історією, відомий як одна з найбільш амбівалентних європейських столиць. Це місто, що пережило славу і падіння, забуття і відродження, та назавжди залишається лідером популярності серед усіх міст Німеччини. 

Річно сюди з'їжджаються понад 20 мільйонів туристів у пошуках історичних чудес і сучасних вражень. Пам’ятки Берліна покажуть вам історію й сучасність в уривках, що надихають. 

Тому, навіть якщо ви маєте лише обмежений час для відвідин, він залишить у вас глибокий слід в пам'яті. Перед подорожжю варто детальніше дізнатися про місця, які варто відвідати в першу чергу.

Берлін та його історія


Заснування Берліна офіційно відбулося в 1237 році, але відомості про його існування налічуються ще з початку 13 століття, коли поселення з такою назвою розташовувалися на берегах річок Шпрее та Хафель.

Вперше місто отримало статус столиці в 1417 році, коли воно стало центром маркграфства Бранденбурзького. Цей статус періодично зникає і з'являється, поки у 1701 році Берлін не стає столицею королівства Пруссія. 

З того часу, окрім періоду окупації східної Німеччини радянськими військами, місто втрачає роль столиці лише для західної частини країни, але залишається столицею НДР. Одним із вирішальних моментів в історії міста стало падіння Берлінської стіни в 1989 році, після чого в 1991 році він знову став головним містом об'єднаної Німеччини.

Місця, які варто відвідати

Берлін - місто, що переповнене історією, культурою та неповторною атмосферою. Його вулиці наповнені енергією. Пам'ятники Берліна свідчать про минуле, а ресторани й кафе запрошують насолодитися смаками німецької кухні та культурних інновацій. Від відомих історичних пам'яток до сучасних мистецьких просторів. У Берліні є що подивитись.

Незалежно від вашого інтересу, Берлін запрошує вас на незабутню подорож. Далі ми розглянемо найпопулярніші та захоплюючі місця, які варто відвідати, щоб зануритися у чарівність цього міста. Визначні місця Берліна чекають на вас з відкритими обіймами.

Берлінська стіна


Протягом майже 30 років, починаючи з 1961 року, східну Німеччину (НДР) та Західні Федеративні землі (ФРН) розділяла бетонна стіна завдовжки 160 км, обплетена колючим дротом. 

Ця стіна, що перетинала центр Німеччини, відділяла прогресивний захід від комуністичного Радянського Союзу, роз'єднуючи німців на два ворожі табори. Після падіння стіни в 1989 році, деякі її частини увійшли до музейних колекцій по всьому світу, а рештки в самому Берліні стали об'єктами мистецького декору. 

Як навчальний приклад для майбутніх поколінь, на вулиці Бернауерштрассе був відтворений фрагмент стіни завдовжки приблизно 800 м у його первозданному вигляді. 

Меморіальний комплекс Берлінська стіна нагадує про несправедливість та політичний тиск під час "холодної війни". Спогад про цей період історії слугує нагадуванням про те, які випробування здатна перенести людська доля і як важливо зберігати пам'ять про минуле для майбутніх поколінь.

Бранденбурзькі ворота


Бранденбурзькі ворота - це відомий архітектурний пам'ятник, розташований у центрі Берліна, на східній частині Паризької площі (Парізер-Платц).

Так само, як Колізей у Римі, Біг Бен у Лондоні, Собор Святого Стефана у Відні або Ейфелева вежа у Парижі, Бранденбурзькі ворота давно стали символом Берліна, об'єднаної Німеччини та однією з головних туристичних визначних пам'яток німецької столиці.

Цей знаменитий пам'ятник - найвища будівля на Парізер-Платц і видно його здалеку. Ворота піднімаються на 26 метрів і мають ширину 65,5 метра. До 1961 року через Бранденбурзькі ворота проїзд був відкритий. Зараз транспорт об'їжджає цей історичний пам'ятник збоку.

Частина Парізер-Платц також перетворена на пішохідну зону. Це місце є дуже популярним серед туристів, і тут завжди багато розваг. Перед воротами виступають вуличні артисти і музиканти, можна побачити перформанси "живих скульптур" і малювати з натури художників. 

Туристи, які приходять подивитися на цей історичний пам'ятник, люблять кататися на Сегвей та на упряжках коней, купувати невеликі сувеніри з символікою столиці Німеччини і, звичайно, робити фотографії на тлі цього історичного місця.

Проте не лише гості з інших країн відвідують Бранденбурзькі ворота в Берліні. У північному крилі воріт розташований Зал мовчання, куди приходить чимало місцевих мешканців. Такі відвідини - дотримання пам'яті про непросту історію Німеччини та можливість задуматися над уроками минулого.

На засклених стендах, розташованих поруч з Бранденбурзькими воротами, розміщені тексти про історію створення цього архітектурного пам'ятника. Зручно, що інформація представлена декількома мовами.

Рейхстаг


Рейхстаг відігравав роль місця засідань німецьких законодавчих органів протягом періодів Німецької імперії, Веймарської республіки та Третього Рейху. Сучасний німецький парламент також використовує його для зборів. 

Сама будівля вражає своїм помпезним стилем, який архітектори спроектували, щоб підкреслити велич Імперії. Рейхстаг у Берліні відомий своєю масштабністю та неперевершеним виглядом. Він став символом перемоги у Другій світовій війні та місцем, де розпочалася політична кар'єра Гітлера. 

Це культовий об'єкт для європейської цивілізації та один з найпопулярніших туристичних об'єктів у світі. Після реставрації 1994 року з Рейхстагу було прибрано радянські написи з нецензурним змістом, а подібні артефакти можна побачити у музеї. 

Найбільш привабливою частиною будівлі є величезний скляний купол, який відкриває прекрасний вид на центр Берліна. Це привертає багатьох туристів. Для відвідування Бундестагу потрібно зареєструватися на веб-сайті парламенту через заходи безпеки, пов'язані з загрозою тероризму.

Музей Мадам Тюссо


Філія всесвітньо відомого музею воскових фігур Мадам Тюссо в Берліні розташована на бульварі Унтен-дер-Лінден і є однією з найпопулярніших туристичних атракцій міста. Поєднання культурної спадщини, мистецтва та історії робить цей музей незабутнім місцем для відвідувачів будь-якого віку.

Під час екскурсії в цьому унікальному музеї відвідувачі можуть насолодитися переглядом відтворень таких відомих особистостей, як Отто фон Бісмарк, Альберт Ейнштейн, Людвіг ван Бетховен, Карл Маркс. Кожна воскова фігура вражає деталізацією і реалізмом, що додає особливого шарму цьому місцю.

Серед більш сучасних експонатів представлені фігури Ангели Меркель, Джонні Деппа, Ріанни, Мадонни та багатьох інших знаменитостей. Кожен експонат втілює в собі не лише фізичну схожість з оригіналом, але й передає його характер і особливості, що робить відвідування музею ще цікавішим і пізнавальним.

Однак, особливу увагу привертає відтворення Гітлера, розміщене за скляною стіною. Фігура зображена в момент прийняття рішення про самогубство, створюючи зловісну атмосферу. Цей експонат нагадує відвідувачам про трагічну історію минулого і наголошує важливість пам'яті та уроків, які ми можемо вивчити з минулого для майбутнього.

Відвідуючи Берлінську філію музею Мадам Тюссо, ви поглибите свої знання про світову історію та культуру, а також отримаєте незабутні враження від цього захоплюючого місця.

Потсдамська площа


На Потсдамській площі звивалася історія, що віддзеркалювала безліч випробувань та перемог. У XIX столітті це місце перетворилося на важливий залізничний вузол зі своїм власним вокзалом, а пізніше стало ключовою кінцевою станцією метрополітену. 

Проте події Другої світової війни повністю змінили обличчя Потсдамської площі: вона була зруйнована, ставши місцем битви за свободу та визволення. Після війни її вкрила сіра тінь Берлінської стіни, яка розділяла місто і людей на східну та західну частини.

Однак з об'єднанням Німеччини Потсдамська площа відзначилася новим початком, перетворившись на символ злагоди та розвитку. Сучасність на цій історичній місцевості вражає своєю динамікою та різноманіттям.

Великі корпорації, що мають свої офіси в сучасних хмарочосах, забезпечують економічне благополуччя, а безперервний потік машин по проспекту свідчить про активність транспортного вузла.

Проте не лише бізнес та транспорт тут відіграють важливу роль. Потсдамська площа також стала центром культурного життя, зібравши в собі театри, музеї, ресторани та кафе. Відвідувачі, які блукають по її доглянутим вулицям, можуть насолоджуватися атмосферою творчості та сучасних тенденцій.

Таким чином, Потсдамська площа відіграє роль не лише ділового центру, але й символізує злагоду, прогрес та культурний розвиток міста.

Берлінський кафедральний собор


Приміщений у самому серці столиці Німеччини, цей розкішний протестантський собор, споруджений у стилі неоренесансу, вражає своїми масштабами та багатством архітектурних деталей. 

Хоча будівництво завершилося в 1905 році, він має вид збудованого в більш давні часи. Його величні бірюзові куполи привертають увагу навіть здалеку. Щоб утримувати споруду у відмінному стані, вхід платний, а зібрані кошти йдуть на реставраційні роботи та збереження цієї історичної будівлі. Усередині собору знаходиться усипальниця королівської династії Гогенцоллернов, відома як головний пантеон Німеччини.

Проте, не менш вражаючим є внутрішнє оздоблення собору, яке, хоч і трохи суперечить протестантським принципам, приваблює численних туристів. Прекрасні вітражі, мозаїки, позолочені оздоблення та майстерні скульптури — все це можна роздивитися під час екскурсії. 

Проте варто заздалегідь планувати візит, оскільки відвідувати собор під час богослужіння можна лише учасникам церковної спільноти. В такому випадку вхід безкоштовний, але екскурсійна програма недоступна.

Меморіал пам'яті жертв Голокосту


Недалеко від Бранденбурзьких воріт знаходиться надзвичайний пам'ятник - величезний лабіринт із понад 2000 бетонних плит. Це місце захоплює не лише своїм неперевершеним дизайном, але й глибоким змістом - він вшановує пам'ять про євреїв, які стали жертвами Голокосту. 

Тут також розміщено невеликий інформаційний центр, де можна отримати докладнішу інформацію про цей трагічний період історії. Пам'ятник присвячений загиблим євреям під нацистським режимом. 

У складі меморіального комплексу реалізовано цікаве та непересічне архітектурне вирішення, яке точно відтворює атмосферу жаху, що панував у Німеччині за часів Гітлера. Меморіал представляє собою кілька рядів безіменних сірих надгробних плит різних розмірів, які створюють враження лабіринту і символізують смерть та безвихідь.

Берлінська телевежа


Над широкою площею Александрплац виштовхується 368-метровий шпиль телевежі, який був побудований у 1969 році. У початку 70-х ця споруда виконувала виключно практичну роль, забезпечуючи якісний сигнал телеканалів для всіх мешканців східного Берліна. 

В наш час це стала однією з головних туристичних визначних пам'яток німецької столиці. У ресторані та на обертовому оглядовому майданчику, розташованому на висоті близько 200 метрів, любителям захоплюючих вражень буде найцікавіше. 

Щороку її відвідує понад мільйон людей. Берлін знаходиться на майже рівній місцевості, тому тут майже немає вишок, звідки можна було б насолодитися видами міста.

Замок Шарлоттенбург


На території палацу Шарлоттенбург у Берліні кожен місцевий житель та гість міста може вільно насолодитися величним ландшафтним дизайном, годувати риб у ставку, прогулюватися під віковими липами та захоплюватися витонченими парковими скульптурами. 

Палац, зведений на честь Софії Шарлотти, дружини прусського курфюрста Фрідріха I, відкритий для екскурсій з початку XVII століття. Відвідувачів приємно здивує добре збережений внутрішній інтер'єр із залишками автентичних меблів та декору.

Музейний острів


Щоб відвідати одразу п'ять найцікавіших музеїв у Берліні, достатньо перейти пішохідним мостом на Музейний острів. Цей унікальний комплекс, заснований у 1830 році, складається з декількох окремих експозицій, які розкривають різні історичні епохи та культури:

 • Старий музей - перший елемент комплексу, де представлена колекція давньогрецької зброї, ювелірних виробів та античних статуй.
 • Новий музей - присвячений давньоєгипетській культурі.
 • Стара національна галерея - зберігає найкращі полотна імпресіоністів та стародавні римські фрески.
 • Музей Боде - демонструє зразки мистецтва Візантії, Італії та Німеччини раннього Середньовіччя.
 • Пергамський музей - містить колекцію предметів побуту та культури Передньої Азії та Ісламу.

Музейний острів, розташований на річці Шпрее, заслужено вважається улюбленим місцем для туристів, які бажають отримати неперевершені враження від культурного багатства Берліна.

Цікаві факти про Берлін


Німеччина — країна барвиста, яскрава та захоплива. Після першої поїздки сюди хочеться повертатися знову і знову, щоб насолодитися затишними містечками та відчути неповторну німецьку атмосферу. Ті, хто вже відвідав цю країну або працював тут, мріють повернутися хоча б ще один раз.

Щороку мільйони туристів приїжджають до Німеччини, щоб пізнати її найкрасивіші місця, замки та природні ландшафти. Проте, варто пам'ятати, що Німеччина — країна зі своїми власними примхами та непередбачуваністю.

Деякі цікаві факти про Берлін:

 1. Це найбільше за чисельністю населення місто в Європі.
 2. Головний символ міста - ведмідь, який пов'язують з походженням його назви, і ця тварина також зображена на гербі міста.
 3. У Берліні понад 1000 мостів, що значно перевищує кількість мостів у будь-якому іншому місті Європи.
 4. Частина Берлінської стіни залишилася незруйнованою і стала галереєю вуличного мистецтва.
 5. Берлін є другим за популярністю серед туристів містом Європи після Парижа.

Як і у будь-якого міста, що має велике значення для цивілізації, у Берліна є кілька відомих архітектурних пам'яток, які є невід'ємною частиною його обличчя. Відвідування Берліна без перегляду цих видатних архітектурних спадщин було б просто непробачно.

Подорожуй до Берліну разом з Турагенцією Join UP!

Хочете побачити цікаві місця у Берліні? Дозвольте собі насолодитися безтурботною і захоплюючою подорожжю з Турагенцією Join UP! 

Наша мета - забезпечити вам неперевершений досвід у цьому захоплюючому місті, яке поєднує в собі багатовікову історію, культурне розмаїття та сучасну енергію:

 • Ваш відпочинок, наша турбота: Від моменту бронювання до завершення вашої подорожі, наша команда професіоналів забезпечить вам безпечну, комфортну та незабутню подорож. Ми піклуємося про всі деталі, щоб ви могли насолодитися кожною миттю своєї пригоди у Берліні.
 • Ексклюзивні тури та програми: Наші експертні гіди введуть вас у світ берлінських пам'яток, архітектури та культури через наші ексклюзивні тури та програми. Ви отримаєте можливість побачити місто очима місцевих жителів та зануритися в атмосферу його неповторності.
 • Смачна берлінська кухня: Спробуйте смаки Берліна через наші гастрономічні екскурсії та ресторанні рекомендації. Від традиційних німецьких страв до світової кухні, ми забезпечимо вам найсмачніші враження від гастрономічного туру Берліна.
 • Зручне розташування та розкішне проживання: Насолоджуйтеся зручністю нашого розташування у серці Берліна та розкішного проживання в найкращих готелях міста. Ми зробимо все можливе, щоб забезпечити ваш комфорт та відпочинок після насичених днів в місті.

Не втрачайте часу - приєднуйтесь до нас сьогодні та забронюйте свою мрійну подорож до Берліну з Турагенцією Join UP!

Сподобалась публікація?
Залиште заявку і наш менеджер зв'яжиться з Вами!